ברוכים הבאים לכלביית אפיקים

גידול ואילוף כלבים - עם יניב אסם, מנהל כלביית אפיקים בהנהלת: יניב אסם

פורום גידול ואילוף כלבים מוגש כשרות לגולשי אתר כלביית אפיקים. הפורום מאפשר לשאול באופן ישיר את יניב אסם, מנהל כלביית אפיקים ומומחה בעל קנה מידה ארצי לפתרון בעיות התנהגות של כלבים בכל הגילים והגזעים. ניתן להפנות שאלות שנוגעות לאילוף וגידול כלבים, לעבודה עם כלבים בקהילה וכן לסיוע בהכנסת כלב לבית שבו יש אדם עם צרכים מיוחדים.

הוסף נושא חדש
הכלבה לא מקשיבה לי שלי   | 19:11 2/09/2012
שלום
יש לי כלבה בת כשנה ומשהו, לקחתי אותה במרץ השנה(פורים) מעמותה, שם שהתה כ-3 חודשים, לאחר שנמצאה בצומת קסטינה בגיל חצי שנה.
היא מאד טובה ועדינה, ידידותית לכולם וכמובן רוצה לשחק כל הזמן.
היא מלאת פחדים! אמנם בחדשים שהיא אצלי, חלק מהם פחתו, אבל עדיין היא פוחדת להכנס למקומות סגורים(על וטרינר אין מה לדבר), לקח המון זמן עד שהסכימה להכנס לחדרים בבית ולמדרגות לא מוכנה להכנס. כשהמעלית מקולקלת זה סיוט. 85 מדרגות עם כלבה ששוקלת 33 ק"ג.
כנ"ל לחנויות, או שפתאום היא רואה משהו ברחוב, פח האשפה של מנקה הרחובות, שיח, בלונים, בכלל יש לה התנהגות נורא מוזרה ברחוב, היא פתאום עוצרת ובוהה למרחקים ולא מוכנה לזוז.
היא לא מגיבה לשום קריאה! לא מעניין אותי ללמד אותה לשבת לקום וכו''. מעניין אותי שתקשיב לי ותבוא אלי כשאני קוראת לה. היא מאד אוהבת לרוץ ולהשתולל ולפעמים אני משחררת אותה כשאין אנשים בסביבה(בעיקר ילדים, היא חולה על ילדים), אבל זהו, יותר אני לא יכולה לתפוס אותה.
בסוף היא באה אחרי אבל אף פעם לא מגיבה. לפעמים נדמה לי שמשהו לא בסדר אתה. מן אוטיזם כזה.
בבית היא לועסת כל דבר, כבר סיימה כמה מערכות ריהוט, נעליים וכו''.
כל הזמן אני מנסה ליחס את זה לגילה הצעיר, ובעיקר בגלל שכמה מהפחדים נעלמו, קיוויתי שבסוף אצליח גם שתקשיב לי, אבל זה ממש לא בכיוון.
היא נורא עקשנית וכשהיא לא מוכנה לזוז, למשל היא אוכלת ברחוב הכל, בעיקר קקי של חתולים(הגיעה אלי עם דלקת מעיים חריפה ולאחר טיפול שמתי לה מחסום), אז אני כל הזמן צריכה לשמור ולמשוך והיא מתנגדת ועומדת על רגליה האחוריות(ממש כמו סוס) ולא מוכנה לזוז.
חוץ מזה היא מאד מתוקה, חיה בבית עם 5 חתולים(2 מהם גורים שהצלתי ובהזדמנות זאת מציעה למסירה), ומחכה לי ברחוב קשורה כשאני מאכילה 4 תחנות של חתולי רחוב, לא מקנאה, לא כועסת, לא נובחת.
בינואר השנה הרדמתי את כלבי בן ה-15.5(מאד דומה לה לכן לקחתי אותה), ולמרות שגם אתו עד כמה שזכור לי עברתי כשנתיים קשות, הוא היה הצל שלי הגיב אלי בתנועת ראש שלי, לא הסכים ללכת עם אף אחד , בכלל נדבק לאנשים והרגיש לדעתי שהוא לא שייך לכלבים אלא מס. 2 שלי.
יתכן שבגלל שהיא התרגלה לחיות עם הרבה כלבים היא לא מרגישה קנאה ומרגישה יותר טוב עם כלבים.
סליחה על האורך, אודה לכל רעיון מאיר עיניים.
וכמובן בבקשה עזרו לי למצוא בית ל2 גורי החתולים.

תודה

קובץ מצורף
הוסף נושא חדש
עבור לתוכן העמוד